Jakub

Kubík se narodil císařským řezem v 37 týdnu těhotenství. Z důvodu nepřibírání a zjevného podvyživování se lékaři rozhodli takto jeho příchod na svět uspíšit. Jeho porodní váha byla 1790 g. Hned v porodnici jsme začali cvičit Vojtovu metodu. Po měsíci byl Kubík z porodnické JIP propuštěn domů, ale cvičení nám zůstalo dodnes a jen tak brzy ho ze svého denního programu nevypustíme.

Kubík naštěstí pokroky dělá, i když si na ně musíme vždy delší dobu počkat, to co se jiné děti dokáží naučit za několik týdnů, mu s velkým úsilím trvá několikanásobně déle.

Na základě různých vyšetření mu byla přisouzena diagnóza centrální hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací – tedy ochablé svalstvo ve spojení s mentálním opožděním.

Nyní si již stoupne a snaží se obcházet, vydrží i chvíli sám stát v prostoru. Aktuálně trénujeme chůzi s dopomocí a samostatné vykročení. Už chybí jen málo k tomu, aby se sám odvážil udělat pár krůčků.

Rehabilitační lékaři nevidí důvod, proč by jednou neměl sám chodit, chce to ale čas a opakované intenzivní cvičení, které mu moc pomáhá.

Rozpočet projektu

Cílem projektu Kubík je získat prostředky pro nákup pomůcek, které zlepší jeho životní situaci.

Celková částka projektu Kubík je220.105,– Kč
Motomed72.105,– Kč
Rehabilitace50.000,– Kč
Osobní asistent98.000,– Kč


Jakub