Jakub

Jakub
Jakub

Kubík se narodil císařským řezem v 37 týdnu těhotenství. Z důvodu nepřibírání a zjevného podvyživováni se lékaři rozhodli takto jeho příchod na svět uspíšit. Jeho porodní váha byla 1790 g. Hned v porodnici jsme začali cvičit Vojtovu metodu. Po měsíci byl Kubík z porodnické JIP propuštěn domů, ale cvičení nám zůstalo dodnes a jen tak brzy ho ze svého denního programu nevypustíme. Na základě různých vyšetření mu byla přisouzena diagnóza centrální hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací – tedy ochablé svalstvo ve spojení s mentálním opožděním.

Když mu byly dva roky, absolvovali jsme první měsíční pobyt v Léčebně pohybových poruch v Boskovicích, kde jsme byli celkem 5x. Také jsme byli 3x na 14-ti denním pobytu v Renoně – v rehabilitačním centru na Slovensku (obdoba Adeli) a 9x měsíc v Klimkovicích na Klim-therapy. Kromě pobytů, ambulantního a domácího cvičení jsme vyzkoušeli hipoterapii, plavání, masáže, bazální stimulaci, míčkování, akupresuru a tejpování. Navštěvujeme i pravidelně neurologii, oční, dětskou psychologii, logopedii.

Naštěstí Kubík pokroky dělá, i když si na ně musíme vždy delší dobu počkat, to co se jiné děti dokáží naučit za několik týdnů, mu s velkým úsilím trvá několikanásobně déle. Nyní, ve svých 11 letech již zvládne sám pár samostatných krůčků. Rehabilitační lékaři nevidí důvod, proč by jednou neměl sám chodit, chce to ale čas a opakované intenzivní cvičení, které mu moc pomáhá.

Jakub
Jakub

Albi tužka

Speciální potraviny