Vašík

Diagnóza našeho Vašíka  je DMO – smíšená forma dětské mozkové obrny,   centrální hypotonický syndrom, hluboká psychomotorická retardace, epilepsie.

Vašík se narodil v 37  týdnu těhotenství po porodu, měl zástavu dechu (hypoxie mozku) a byl oživován.

Vašík je tělesně, mentálně postižený, nechodí, neleze po čtyřech, nepoužívá ruce, nemluví.  Je odkázaný na pomoc druhé osoby.

Vašík chodí do speciální základní školy, na rehabilitace, masáže a lázně. Také jezdíme do Sanatorii Klimkovice na rehabilitace a cvičíme  metodu Thea Suit. Tato  terapie mu velice pomohla, jak po mentální stránce (je více vnímavý, zlepšil se oční kontakt), tak pohybově.

Nastala obrovská změna. Celkově má pevnější svalový tonus, má vytvořené svalstvo na rukou, nohou, břiše, zvládne se posadit.

Veškerá   pomoc je  použita   na  kompenzační pomůcky, které  pojišťovna nehradí  a  také  na cvičení  Thea Suit.

Vašík

Vašík

Diagnóza našeho Vašíka  je DMO – smíšená forma dětské mozkové obrny,   centrální hypotonický syndrom, hluboká psychomotorická retardace, epilepsie. Vašík  se narodil v 37  týdnu těhotenství po porodu měl zástavu dechu (hypoxie mozku) a byl oživován. Vašík je tělesně, mentálně postižený, nechodí, neleze po čtyřech, nepoužívá ruce, nemluví.  Je odkázaný na pomoc druhé osoby. Vašík chodí do speciální základní školy, na rehabilitace, masáže a lázně. Také jezdíme do Sanatorii Klimkovice na rehabilitace a cvičíme  metodu Thea Suit  Tato  terapie mu velice pomohla, jak po mentální stránce (je více vnímavý, zlepšil se oční kontakt), tak pohybově. Nastala obrovská změna (celkově má pevnější svalový tonus, má vytvořené svalstvo na rukou, nohou, břiše, zvládne se posadit. Veškerá   pomoc je  použita   na  kompenzační pomůcky , které  pojišťovna nehradí  a  také  na cvičení Thea Suit.