Denis

Denis
Denis

Denda se narodil předčasně, byl z dvojčat. Jeho bratr Daniel svůj boj o život prohrál ve třech měsících. Denda si svůj život vybojoval, dva roky strávil v nemocnici. Předčasný porod mu způsobil masivní krváceni do hlavy, do všech komor. Byla mu stanovena diagnóza Hydrocephalus.

Byl mu v operován VP–SHUNT, který jeho tělo nedokázalo přijmout. Podstoupil 45 operací hlavy, nakonec se ale podařilo VP-SHUNT voperovat tak, aby v těle fungoval a plnil si svoji funkci.

Vlivem operací Dendovi stanovili další diagnózu a to DĚTSKOU MOZKOVOU OBRNU – spastickou kvadruparézu. Začátky byli těžké, jak pro Dendu, tak pro mě. Každodenní cvičení, problémy se stravou, s pitím, nemoci při nástupu do školky, ale píle a každodenní stereotyp se u nás dostavil v podobě mluvy. Denda mluví a chápe. Ví, co říká, o vše si řekne. Na to, že dle doktorů měl být ležící, kňučící i vydávající  skřeky, tak tohle jsme pokořili a jsem za to šťastná.

Pohyb je pro nás neustály boj. Denda bojuje – pravidelně cvičí, dokáže sám držet pití levou rukou, napít se, u jídla do ruky i najíst se. Za pomoci krásné sedí v tureckém sedu, krásné se vypíná a drží tělo. Dokáže se valením sudu, či odpichováním nohou dostat po zemi za hračkou. Asi je to svým způsobem daň za to, že mluví. Že ten pohyb je takový problém, ale i tak se nevzdáváme a cvičíme, rehabilitujeme, chodíme plavat, do vířivky.

Denis
Denis
Denis

Denis

Denis

S přítelem jsme se snažili dva roky o miminko, pak jsem to vzdala a zadařilo se, ten den co jsem se dozvěděla že jsem těhotná a čekám dvojčátka – Daniela a Denise, mi přítele odvezla záchranná služba do nemocnice     u Svaté Anny v Brně, kde mu zjistili rakovinu.

Po narození Denisovy zjistili, že má masivní krvácení  v hlavičce, po několika vyšetření byl diagnostikován hydrocephalus,a byl mu v operován port.

Denis po čase strávený v nemocnici si prošel infekcemi, úbytkem váhy, odmítání stravy, byli to těžké časy,ale těšili jsme se z každého gramu co přibral.

Musel ještě podstoupit operaci pro nandání VP- Shuntu, což byl další problém jeho tělíčko shunt nechtělo přijmout, dlouho trvalo než se ujal.

Začátkem března nám doma Daniel odpadl, přestal dýchat, záchranáři ho´do nemocnice na oddělení ARO, kde nám bylo sděleno, že pokud Daniel přežije 48 hodin, že bude žít, to se ale tak nestalo, zemřel.

Začátky doma byli těžké, byla jsem na malého sama, přítel když Daniel zemřel, všechno vzdal, jeho zdravotní stav se natolik zhoršil, že musel být hospitalizován.

Denis byl několikrát hospitalizován skrz nefunkčnost shuntu a také mu byla diadnostikována DMO spastická kvadruparéza, do svých dvou let byl stále v nemocnici.

V srpnu 2014 jsme byli, po třech měsících v nemocnici propuštěny domů, konečně!

Od té doby jsme hospitalizováni nebyli, vrátili jsme se do běžného života.

Malý Denis pomaloučku začal nabírat na váze, začali  jsem se intenzivně věnovat rehabilitacím, cvičíme i doma.

Zatím to vypadá, že po mentální stránce bude asi v pořádku ale opožděný,teprve ve třech letech začal jednoduchými slovy mama, tata, baba…a další.

Na vše jsme zůstali samy, tatínek Denise v květnu 2014 zemřel.