PETŘÍK

Petřík se narodil 8.11.2012 jako zdravé miminko, týden po termínu s váhou 3050 g.Celých 8 měsíců jsme si mysleli, že máme doma zdravé miminko, krásně prospíval, sice v některých věcech byl trochu opožděnější, ale podle pediatra nebylo nic v nepořádku, některé děti bývají lenivější. 

Po další návštěvě už nás poslal na dětskou neurologii, kde první diagnóza zazněla lehká axiální hypotonie trup. Dostali jsme doporučení na centrum Arpida v Českých Budějovicích, kde jsme začali cvičit Vojtovu metodu a cvičíme jí dodnes.

Jak šel čas, tak se Petřík stále moc nelepšil, podstoupil magnetickou rezonanci v celkové narkóze, EEG, několikrát odběry krve na  genetické vyšetření, na metabolické vady, oční vyšetření, foniatrické vyšetření, ale vše dopadlo dobře a jasná příčina jeho zdravotního stavu není známa.

Přibyly i další diagnózy, centrální hypotonický syndrom a paleocerebelární syndrom. Nechodí, ale leze, staví se u opory, ale samostatný stoj nebo chůze je zatím v nedohlednu, kvůli jeho rovnováze.    Ale věříme tomu, že jednou začne chodit, protože má chuť do života  a vymýšlí různé lotroviny jako kluci v jeho věku.

Po mentální stránce je podle paní neuroložky na úrovni svých vrstevníků, bohužel nechce mluvit,     umí jen pár jedno a dvouslabičných slov (máma, táta, bába, děda, nene, jo, napodobuje pár zvířátek), takže dorozumívání je obtížné.

Petřík i přes jeho handicap je velmi šikovný a chytrý klučina, který má rád převážně dřevené hračky, hlavně vkládačky a jako ostatní kluci autíčka.

Aby toho nebylo málo, Petřík má za sebou operaci oboustranné katarakty.

Petřík má dvouroční sestřičku Adélku, která je pro něj velká motivace a žene ho pomalu dopředu.       A jako každý jiný větší bráška sestřičku provokuje a škádlí, někdy se trochu poperou, ale jinak se mají rádi. 

 

 Rozpočet projektu

 Cílem projektu Petřík je získat prostředky pro nákup pomůcek, které zlepšení jeho životní situaci

         

Celková částka projektu Petřík je      

  

206.897,- Kč

2 x pobyt v lázních Klimkovice

100.000 Kč

Polohovací systém

  59.426 Kč

Elektronická tužka Albi s příslušenstvím

    5.000  Kč

Stůl na cvičení Vojtův princip

  42.471 Kč