Kubík

 

Kubík se narodil císařským řezem v 37 týdnu těhotenství. Z důvodu nepřibírání  a zjevného podvyživování se lékaři rozhodli takto jeho příchod na svět uspíšit. Jeho porodní váha byla 1790 g. Hned v porodnici jsme začali cvičit Vojtovu metodu. Po měsíci byl Kubík z porodnické JIP propuštěn domů, ale cvičení nám zůstalo dodnes a jen tak brzy ho ze svého denního programu nevypustíme.

Na základě různých vyšetření mu byla přisouzena diagnóza centrální hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací – tedy ochablé svalstvo ve spojení s mentálním opožděním.

Kubík naštěstí pokroky dělá, i když si na ně musíme vždy delší dobu počkat, to co se jiné děti dokáží naučit za několik týdnů, mu s velkým úsilím trvá několikanásobně déle.

Nyní si již stoupne a snaží se obcházet ,vydrží i chvíli sám stát v prostoru. Aktuálně trénujeme chůzi     s dopomocí a samostatné vykročení. Už chybí jen málo k tomu, aby se sám odvážil udělat pár krůčků.

Rehabilitační lékaři nevidí důvod, proč by jednou neměl sám chodit, chce to ale čas a opakované intenzivní cvičení, které mu moc pomáhá.

 

 

Rozpočet projektu

Cílem projektu Kubík je získat prostředky pro nákup pomůcek které zlepšení jeho životní situaci

 

Celková částka projektu Kubík je 

 

235.635,- Kč

Autosedačka LARS

66.273 Kč

Elektronická tužka Albi s příslušenstvím

 5.000 Kč

Závěsná houpačka Cacoon single

 8.372 Kč

Žebřiny s hrazdou + lanový set

 7.990 Kč

Lázeňský ( rehabilitační ) pobyt

50.000 Kč

Osobní asistent

98.000 Kč