Co je EEG Biofeedback

EEG Biofeedback je psychoterapeutická metoda, která vznikla v šedesátých letech na lékařské fakultě University of California. Profesor Sterman, americký neurofyziolog, během výzkumů pro NASA zjistil, že speciální trénink mozku zvyšuje pozornost kosmonautů. Tento převratný objev nastartoval výzkum, z jehož výsledků můžete nyní čerpat i Vy.

 

EEG Biofeedback Vám dává novou šanci zlepšit funkci Vašeho mozku. Zmírňuje deprese, upravuje spánek, zvyšuje výkonnost, zlepšuje paměť, působí proti únavě. Budete rychlejší a pohotovější,    učení Vám půjde snadněji, naučené informace si budete pamatovat.

 

Dětem s poruchami pozornosti a učení EEG Biofeedback pomáhá zvládnout nároky školy. Zlepší soustředění, uklidní neposednost, sníží agresivitu a úzkost, zvýší zdravé sebevědomí.                                          Vaše dítě bude samostatnější.

 

Podstatnou součástí terapie jsou i bdělé sugesce, které zvyšují její účinnost. Pomáhají změnit postoj klienta nejen k učení, ale i k sobě samému.

 

EEG Biofeedback je metoda, která umožňuje člověku ovládat své mozkové vlny. Je to strategie sebe-učení mozku pomocí tzv. biologické zpětné vazby.                                                                             Když člověk dostane okamžitou, cílenou a přesnou informaci o (nežádoucím) ladění svých mozkových vln, může se naučit, jak je přeladit.

 

Mozek je obdařen velikou pružností, je schopen měnit nálady, zvyšovat výkonnost, je však třeba stimulovat jej správnou informací. Tato klíčová informace odblokuje netušené možnosti, které mozek má. Pak je možné velmi radikálně zlepšovat paměť nejen u dětí, ale i u dospělých lidí.