PETŘÍK

 

Petřík se narodil 8.11.2012 jako zdravé miminko, týden po termínu s váhou 3050 g.Celých 8 měsíců jsme si mysleli, že máme doma zdravé miminko, krásně prospíval, sice v některých věcech byl trochu opožděnější,

ale podle pediatra nebylo nic v nepořádku, některé děti bývají lenivější. 

Po další návštěvě už nás poslal na dětskou neurologii, kde první diagnóza zazněla lehká axiální hypotonie trup. Dostali jsme doporučení na centrum Arpida v Českých Budějovicích, kde jsme začali cvičit Vojtovu metodu a cvičíme jí dodnes.

 Jak šel čas, tak se Petřík stále moc nelepšil, podstoupil magnetickou rezonanci v celkové narkóze, EEG, několikrát odběry krve na  genetické vyšetření, na metabolické vady, oční vyšetření, foniatrické vyšetření, ale vše dopadlo dobře a jasná příčina jeho zdravotního stavu není známa.

Přibyly i další diagnózy, centrální hypotonický syndrom a paleocerebelární syndrom. Nechodí, ale leze, staví se u opory, ale samostatný stoj nebo chůze je zatím v nedohlednu, kvůli jeho rovnováze. Ale věříme tomu, že jednou začne chodit, protože má chuť do života  a vymýšlí různé lotroviny jako kluci v jeho věku.

 Po mentální stránce je podle paní neuroložky na úrovni svých vrstevníků, bohužel nechce mluvit, umí jen pár jedno a dvouslabičných slov (máma, táta, bába, děda, nene, jo, napodobuje pár zvířátek), takže dorozumívání je obtížné.

Petřík i přes jeho handicap je velmi šikovný a chytrý klučina, který má rád převážně dřevené hračky, hlavně vkládačky a jako ostatní kluci autíčka.

Aby toho nebylo málo, Petřík má za sebou operaci oboustranné katarakty, která se zjistila letos v březnu.

 Petřík má roční sestřičku Adélku, která je pro něj velká motivace a žene ho pomalu dopředu. A jako každý jiný větší bráška sestřičku provokuje a škádlí, někdy se trochu poperou, ale jinak se mají rádi.