Speciální pomůcky od NADACE AGEL pomohou trojici dětí s dětskou

12.8.2016

Nové speciální kočárky, houpačku či speciální kolo si nově může užívat trojice dětí s dětskou mozkovou obrnou z Brna, které podpořila NADACE AGEL. Malý Denisek, Kubík a Alenka získali od nadace příspěvek v celkové výši 60 000 korun, který by měl přispět ke zlepšení zdravotního stavu dětí i zkvalitnění života jejich rodin.

Kompenzační pomůcky byly dětem předány prostřednictvím neziskové organizace Hašle, která se zabývá pomocí dětem se zdravotním a tělesným postižením a která také o příspěvek pro děti žádala. „Rodiče těchto dětí se na nás obrátili s prosbou o pomoc v situaci, kdy nebyli schopni z vlastních zdrojů pořídit svým dětem potřebné kompenzační pomůcky. V návaznosti na tuto skutečnost jsme se my obrátili na NADACI AGEL, které jsme moc vděční za finanční podporu,“ říká Michaela Rennerová z brněnské organizace Hašle.

Denisek a Alenka získali díky NADACI AGEL nový speciální kočárek, který pomůže jak jim, tak i jejich rodičům – nejen k pohodlné přepravě dětí, ale i správnému polohování. Kubík, který je už větší, dostal speciální kolo Zefyr a také speciální houpačku, které mu hravou formou pomáhají rehabilitovat.

„Každé z těchto dětí Kubík, Denisek i Alenka měli nelehký vstup do života. Když vidíme sílu dětí se zlepšovat, nevzdávat se a rovněž cítíte tu silnou oporu ze strany rodiny, rozhodli jsme se i my, za nadaci, pomoci alespoň tímto způsobem,“ říká manažerka NADACE AGEL Bc. Viktorie Sládková.

„Pro rodiče i děti z těchto rodin je to opravdu velká pomoc. Bez příspěvků by si mohli drahé speciální vybavení jen těžko dovolit. Děkujeme za pomoc, “ uzavírá Michaela Rennerová.

NADACE AGEL sídlí v Prostějově a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes 350 žadatelů celkovou částkou přesahující 8 miliónů korun.

http://nadace.agel.cz/podporili-jsme/novinky/160815-hasle.html