Kubík

 Kubík se narodil císařským řezem v 37 týdnu těhotenství. Z důvodu nepřibírání  a zjevného podvyživování se lékaři rozhodli takto jeho příchod na svět uspíšit.

Jeho porodní váha byla 1790 g. Hned v porodnici jsme začali cvičit Vojtovu metodu. Po měsíci byl Kubík z porodnické JIP propuštěn domů, ale cvičení nám zůstalo dodnes a jen tak brzy ho ze svého denního programu nevypustíme.

Na základě různých vyšetření mu byla přisouzena diagnóza centrální hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací – tedy ochablé svalstvo ve spojení s mentálním opožděním.

Kubík naštěstí pokroky dělá, i když si na ně musíme vždy delší dobu počkat, to co se jiné děti dokáží naučit za několik týdnů,        mu s velkým úsilím trvá několikanásobně déle. Nyní, ve svých 6 letech leze po čtyřech, u opory se dostane do vysokého kleku, stoupne si a snaží se obcházet. Nově vydrží i chvíli sám stát v prostoru.

Aktuálně trénujeme chůzi s dopomocí a samostatné vykročení. Už chybí jen málo k tomu, aby se sám odvážil udělat pár krůčků. Rehabilitační lékaři nevidí důvod, proč by jednou neměl sám chodit, chce to ale čas a opakované intenzivní cvičení, které mu moc pomáhá.