Adámek

 

Jsme rodina, která ma 5 dětí, vždy jsem si přála mít velkou rodinu a manžel se vždy snažil pracovat tak, aby žádnému nic nescházelo.

Když jsem čekala Adámka bylo, mi doporučeno vzhledem k mému věku odběr plodové vody,  ten se ovšem nezdařil dobře a po zavolání z genetické laboratoře nám bylo sděleno že čekáme zdravého chlapečka.

V ten moment mi odtekla plodová voda a já jela do nemocnice ve 12 týdnu těhotenství s tím, že potratím našeho chlapečka.  V nemocnici mi bylo řečeno, že zkusíme zda li se voda nedoplní a těhotenství bude pokračovat. Ležela jsem tedy až do 31 týdne, voda ale prosakovala a kvůli narušené placentě prošel přes Adámka zánět a poškodil se mu mozek, což jsem se dozvěděla až týden před propuštěním z porodnice.

 Nicméně bereme to tak, že Adámek si život vybojoval a my se snažíme  ze všech sil, aby následky DMO nebyly tak hrozné. Adámek má tedy téměř 5 let, neleze, nesedí bez opory,a nemluví - diagnóza kvadruparéza.

Aby toho nebylo málo dostal manžel v roce 2012 infarkt z kterého se sice zotavil, ale už nemohl  vykonávat svoji profesi tesaře a tím tedy ubylo i financí. Poslední rána nás potkala, ale teď, kdy mi zjistili karcinom prsu a v současné době jsem po vážné operaci   a v nejbližší době mě čeká chemoterapie.

 Manžel musel zůstat doma a starat se o děti, abych se mohla léčit. Celá naše situace je opravdu vážná, ale doufáme, že snad vše nějak zvládneme. Proto bychom byli velice vděčni za Vaši finanční pomoc na nákup kompenzacnich pomůcek pro Adámka.